ENFORMATİK BÖLÜM BAŞKANLIĞI
TR
EN

Ders MuafiyetiHer eğitim öğretim yılı başında yeni kayıt olan birinci sınıf öğrencileri için (ENF101) Temel Bilgi Teknolojileri-I, (ENF102) Temel Bilgi Teknolojileri-II derslerinin muafiyet sınavları yapılır. Bilgisayar-I dersinden sorumlu öğrenciler de ENF101 ve ENF102 kodlu derslerin muafiyet sınavlarına katılabilir ve her iki sınavdan da başarılı olmaları halinde (ENF104) Bilgisayar-I dersinden muaf olabilirler.

Sınava başvurular üniversiteye kayıt esnasında veya eğitim/öğretim başladıktan sonra ilk haftalarda yapılır ve ilan edilecek tarih, saat ve yerde sınav gerçekleştirilir.

Sınav şekli, soru sayısı ve süresi sınav komisyonunca karar verilir ve sınav öncesi adaylara duyurulur.

Muafiyet sınavının içeriği “ders içerikleri” bağlantısında belirtilen ilgili ders içerikleri ile aynıdır.

Muafiyet sınavlarında mutlak değerlendirme yöntemine göre yüz (100) üzerinden en az altmış (60) başarı notu alan öğrenciler ilgili dersten başarılı sayılırlar.

Muafiyet sınavına sadece yeni kayıt yaptıran öğrenciler girebilir. Daha önce ilgili dersi almış ve başarısız olmuş öğrenciler muafiyet sınavına giremezler. (Dersi alıp başarılı olmuş öğrenciler de not yükseltmek için muafiyet sınavına giremezler.)

DGS sınavı ile yeni kayıt yaptıran öğrenciler daha önceden mezun oldukları Meslek Yüksek Okulunda benzer dersleri aldıkları için kayıt yaptırdıkları fakültenin öğrenci işleri birimine intibak için başvurmaları gerekmektedir. Eğer benzer dersler alınmamış ise muafiyet sınavına katılabilirler.
 Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
Kalite Yönetim Birimi
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Basında Üniversitemiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Mezunlar Koordinatörlüğü
Çocuk Üniversitesi
BİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016